Bulletin Paktu starostů a primátorů
  Čtvrtletní bulletin Paktu Červenec 2014  
       
 
„Ať nás to baví!“
Exkluzivní rozhovor Kanceláře Paktu starostů a primátorů se starostou města Bristol
V tomto exkluzivním rozhovoru Kanceláře Paktu starostů a primátorů starosta Bristolu, Evropského zeleného hlavního města roku 2015, vysvětluje, že energetický přechod nesouvisí jen s bojem proti změně klimatu, ale – a to především – s „bezprostředními výhodami pro náš život“. „Máme-li zachránit svět, ať nás to baví !“ uvedl starosta.
 
   

V Bristolu, kde zavedli místní měnu ku prospěchu podniků ve městě a pro blahobyt všech, se velmi silně angažuje místní komunita ve všech společenských sférách, a udržitelná energetika nezůstává stranou. V Bristolu vznikla v roce 1977 společně s jinými velkými asociacemi také společnost Sustrans, britská dobročinná společnost propagující udržitelnou dopravu. „Bristol je plný lidí, kteří městu vtiskují jeho podobu“ a má velké ambice, což jsou podle Fergusona dva hlavní faktory, díky nimž se jeho město stalo Evropským zeleným hlavním městem. Starosta je toho názoru, že by se měla založit „rodina“ takových zelených metropolí, které budou své poslání šířit po celém světě. Držitelem stávajícího titulu je v letošním roce (2014) signatářské město Paktu (Kodaň) a tak tomu bude i v roce 2016: nedávno bylo vyhlášeno, že po Bristolu převezme žezlo hlavní město Slovinska, xx.

V rámci tohoto 4minutového rozhovoru se starosta Bristolu také zabývá tématy jako zlepšování zdravotního stavu, tvorba pracovních míst v energetice, energetická chudoba a povinnost bohatých spotřebovávat spravedlivý podíl zdrojů a snižovat spotřebu energie v souladu s průměrnými hodnotami.

V závěru Ferguson vysvětluje, jak „v rámci spolupráce s Paktem starostů a primátorů můžeme sdílet zkušenosti , učit se od ostatních a vypůjčovat si nápady“. Co se týče konkrétně EU, dodává, že „právě ve městech bude docházet ke změnám, a proto nám prosím naslouchejte, spolupracujte s námi a my budeme úzce spolupracovat s vámi“.

Který starosta či primátor zasedne v křesle při rozhovoru kanceláře Paktu příště ?

 
     
    >> Bulletin Paktu starostů a primátorů Červenec 2014 <<
(253 visits )
 
     
Sledujte nás:
Twitter Facebook
Covenant of Mayors
  Výlucnou odpovednost za obsah tohoto bulletinu nese Úrad Paktu starostu a primátoru a nemusí vždy odrážet názor Evropské unie. Evropská komise nenese žádnou odpovednost za jakékoli používání informací uvedených v tomto bulletinu. Pakt starostu a primátoru byl založen díky financní podpore Evropské komise a sestává z peti sdružení evropských orgánu místní samosprávy: Energy Cities, Climate Alliance, Eurocities, CEMR, a Fedarene.

Prihlaste se k odberu / odhlaste se z odberu tohoto bulletinu.
European Union  
 
Covenant of Mayors