Bulletin Paktu starostů a primátorů
  Čtvrtletní bulletin Paktu Porady i pomoc  
       
 
Nová sada nástrojů CASCADE pomáhá signatářům zdokonalit energetické politiky
Projekt [CASCADE->http://www.cascadecities.eu/], financovaný z programu IEE, umožnil spolupráci 75 měst z 19 evropských zemí, tedy většiny signatářů Paktu, a dosažení reálného vylepšení jejich místních energetických politik. V rámci projektu CASCADE se zorganizoval tříletý celoevropský partnerský vzdělávací program se sdílením kontaktů (červen 2011 – květen 2013), kterého se zúčastnilo více než 300 odborníků, osob s rozhodovací pravomocí a místních zainteresovaných subjektů z různých měst. Testovaly se v rámci něj čtyři [partnerské vzdělávací metody->http://www.cascadecities.eu/cascadecities/toolkit/Mutual-learning-tools] : vzájemné hodnocení, poradenství, sledování práce a studijní návštěvy.
 
   

V rámci projektu CASCADE byla zveřejněna sada nástrojů ke sdílení znalostí a zkušeností získaných v průběhu tříletého partnerského vzdělávacího programu se sdílením kontaktů. Součástí sady nástrojů CASCADE jsou metody sdílení zkušeností s jinými městy a osvědčených příkladů realizace místních energetických politik. Jejím smyslem je poskytovat odborníkům a rozhodovacím subjektům z různých měst inspiraci a rady a pomáhat jim dosáhnout místních cílů na poli energetiky.

Sestává z knihovny partnerských vzdělávacích metod a sbírky osvědčených postupů měst účastnících se projektu CASCADE. Knihovna představuje čtyři partnerské vzdělávací metody testované v rámci projektu CASCADE a nabízí užitečné materiály pro organizaci úspěšných vzdělávacích návštěv (např. manuály, pokyny, příklady zpětné vazby).

Ve sbírce najdeme inspiraci a podněty pro nové nástroje finanční podpory, administrativní struktury, metody zapojení zainteresovaných subjektů a celou řadu dalších zdrojů ve třech tematických oblastech projektu : stavby a čtvrti; obnovitelné zdroje energie a distribuce vyrobené energie; městská doprava.

 
     
    >> Bulletin Paktu starostů a primátorů Červenec 2014 <<
(204 visits )
 
     
Sledujte nás:
Twitter Facebook
Covenant of Mayors
  Výlucnou odpovednost za obsah tohoto bulletinu nese Úrad Paktu starostu a primátoru a nemusí vždy odrážet názor Evropské unie. Evropská komise nenese žádnou odpovednost za jakékoli používání informací uvedených v tomto bulletinu. Pakt starostu a primátoru byl založen díky financní podpore Evropské komise a sestává z peti sdružení evropských orgánu místní samosprávy: Energy Cities, Climate Alliance, Eurocities, CEMR, a Fedarene.

Prihlaste se k odberu / odhlaste se z odberu tohoto bulletinu.
European Union  
 
Covenant of Mayors