Newsletter Porozumienia między burmistrzami
  Newsletter kwartalny Porozumienia Rady a podpora  
       
 
Nowe narzędzie CASCADE ma pomóc sygnatariuszom poprawić ich politykę energetyczną
Finansowany przez IEE project [CASCADE->http://www.cascadecities.eu/ ] umożliwia 75 miastom z 19 krajów Europy, spośród których większość to sygnatariusze Porozumienia, współpracę i wymierną poprawę ich lokalnej polityki na rzecz zrównoważonej energii. W ramach CASCADE wdrażano trzyletni ogólnoeuropejski program uczenia się i wymiany doświadczeń (czerwiec 2011 r. - maj 2013 r.), w którym udział wzięło ponad 300 ekspertów ds. miast, decydentyów i lokalnych działaczy. W ramach program testowano cztery [metody wzajemnego uczenia się->http://www.cascadecities.eu/cascadecities/toolkit/Mutual-learning-tools] : wzajemnej oceny, mentoring, stażu towarzyszącego oraz wizyt studyjnych.
 
   

W ramach CASCADE opublikowano zestaw narzędzi, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z trzyletniego program wzajemnego uczenia się i tworzenia sieci kontaktów. Narzędzia CASCADE to połączenie metod w celu wymiany doświadczeń między miastami a także dzielenia się dobrymi praktykami wdrażania polityki energetycznej na szczeblu lokalnym. Celem jest zainspirowanie ekspertów ds. miast i decydentów oraz przedstawienie wytycznych, aby pomóc im w realizacji celów energetycznych na szczeblu lokalnym.

W ich skład wchodzą biblioteki wzajemnych metod nauki i zestawienie dobrych praktyk pochodzących z miast CASCADE. Biblioteka zawiera przetestowane w ramach CASCADE cztery metody wzajemnego uczenia się i dostarcza materiały przydatne w organizacji szkoleń (np. podręczniki, wytyczne, przykłady raportów zwrotnych).

Zbiór ten dostarcza inspiracji i pomysłów na temat nowych narzędzi finansowania, struktur administracyjnych, metod angażowania inwestorów i wiele innych, w trzech obszarach tematycznych projektu: budynki i dzielnice, energia odnawialna i jej dystrybucja, transport miejski.

 
     
    >> Newsletter kwartalny Porozumienia Lipiec 2014 <<
(162 visits )
 
     
Znajdz nas na:
Twitter Facebook
Covenant of Mayors
  Wylaczna odpowiedzialnosc za tresc niniejszego newslettera ponosi Biuro Porozumienia miedzy burmistrzami. Tresc publikacji niekoniecznie odzwierciedla opinie Unii Europejskiej. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialnosci za sposób wykorzystania informacji zawartych w publikacji. Porozumienie miedzy burmistrzami zostalo powolane przy wsparciu finansowym ze strony Komisji Europejskiej i obejmuje piec stowarzyszen europejskich wladz lokalnych: Energy Cities, Climate Alliance, Eurocities, Rada Gmin i Regionów Europy, i Fedarene.

Zapisz sie na newsletter / Wypisz sie z newslettera
European Union  
 
Covenant of Mayors