Bulletin Paktu starostů a primátorů
  Čtvrtletní bulletin Paktu Społeczność Porozumienia w działaniu!  
       
 
Státní fond pro ochranu životního prostředí podporuje polská signatářská města
Polský [Státní fond pro ochranu životního prostředí a vodní hospodářství->http://www.nfosigw.gov.pl/en/] finančně podporuje signatářská města Paktu starostů a primátorů, pokud jde o projekty, školicí a komunikační činnosti spojené s energetickou účinností, obnovitelnými zdroji energie a kombinovanou výrobou tepla a elektřiny.
 
   

Do konce roku 2015 se poskytne finanční podpora na projekty energeticky účinného pouličního osvětlení , městské dopravy produkující nízkou hladinu emisí a hospodaření s energií ve veřejných budovách. V období 2015 až 2020 bude možné získat finanční prostředky i na veřejné zakázky, nízkoenergetické domy a decentralizované instalace využívající obnovitelné zdroje energie.

85 % příslušných nákladů spojených s vypracováním či aktualizací SEAP a nízkoemisních plánů, tvorbou BEI a propagací ekonomiky s nízkými emisemi oxidu uhličitého se bude financovat ze strukturálních fondů operačního programu na období 2014–2020.

Svou žádost o finanční podporu pro tvorbu SEAP nebo takzvaných plánů pro ekonomiku s nízkými emisemi oxidu uhličitého již podalo více než 800 polských obcí.

To dokládá, nakolik je možné na místní úrovni iniciovat energetický přechod, jak tvrdí v tomto vyjádření, zveřejněném 18. června na portále Euractiv náměstek primátora města Bílsko-Bělá, zapojeného do iniciativy Paktu.

 
     
    >> Bulletin Paktu starostů a primátorů Červenec 2014 <<
(209 visits )
 
     
Sledujte nás:
Twitter Facebook
Covenant of Mayors
  Výlucnou odpovednost za obsah tohoto bulletinu nese Úrad Paktu starostu a primátoru a nemusí vždy odrážet názor Evropské unie. Evropská komise nenese žádnou odpovednost za jakékoli používání informací uvedených v tomto bulletinu. Pakt starostu a primátoru byl založen díky financní podpore Evropské komise a sestává z peti sdružení evropských orgánu místní samosprávy: Energy Cities, Climate Alliance, Eurocities, CEMR, a Fedarene.

Prihlaste se k odberu / odhlaste se z odberu tohoto bulletinu.
European Union  
 
Covenant of Mayors