Newsletter Porozumienia między burmistrzami
  Newsletter kwartalny Porozumienia Lipiec 2014  
       
 
Zabawmy się przy tym!
Burmistrz Bristolu, – wywiad na wyłączność z Biurem Porozumienia między Burmistrzami
W tym wywiadzie z Biurem Porozumienia, burmistrz Bristolu, Europejskiej Zielonej Stolicy 2015 przekonuje, że transformacja energii to nie tylko walka ze zmianami klimatycznymi, ale przede wszystkim „natychmiastowe korzyści, jakie przynosi to ludziom.” „Jeśli mamy ratować świat, zabawmy się !”, powiedział burmistrz.
 
   

W Bristolu, gdzie utworzono lokalną walutę przeznaczoną dla bristolskich przedsiębiorstw i ogólnego dobrobytu, zaangażowanie społeczności jest bardzo wysokie we wszystkich sferach życia społecznego, nie wyłączając zrównoważonej energii. Sustrans, brytyjska organizacja charytatywna promującą zrównoważony transport, powstała w Bristolu w 1977 roku, wraz z innymi dużymi stowarzyszeniami. „Bristol jest pełen indywidualistów, którzy tworzą to miasto” i to dzięki nim miasto ma wielkie ambicje i to według Fergusona są dwa kluczowe elementy, by zostać Europejską Zieloną Stolicą. Zdaniem burmistrza powinna powstać “rodzina” takich zielonych stolic, by promować tę ideę na całym świecie. W 2014 roku ten tytuł należy do sygnatariusza Porozumienia (Kopenhaga), a w 2016 roku, będzie to słoweńska stolica xx, która przejmie ten tytuł po Bristolu.

Podczas tego 4-minutowego wywiadu burmistrz Bristolu wspomniał również o kwestiach dotyczących poprawy opieki zdrowotnej, tworzenia nowych miejsc pracy w sektorze energetycznym, ubóstwie energetycznym i o obowiązku zamożniejszych do zmniejszenia zużycia energii zgodnie ze średnią.

Na koniec Ferguson wyjaśnia jak „praca z Porozumieniem miedzy burmistrzami pozwala na wymianę doświadczeń; Możemy dzielić się doświadczeniami, możemy się od siebie uczyć i się inspirować”. Odnosząc się bezpośrednio do UE, mówi dalej, że „miasta w których zmiany zostaną dokonane, więc proszę słuchać nas, pracować z nami a my będziemy ściśle współpracować z tobą”.

Który burmistrz Porozumienia udzieli wywiadu tym razem ?

 
     
    >> Newsletter kwartalny Porozumienia Lipiec 2014 <<
(191 visits )
 
     
Znajdz nas na:
Twitter Facebook
Covenant of Mayors
  Wylaczna odpowiedzialnosc za tresc niniejszego newslettera ponosi Biuro Porozumienia miedzy burmistrzami. Tresc publikacji niekoniecznie odzwierciedla opinie Unii Europejskiej. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialnosci za sposób wykorzystania informacji zawartych w publikacji. Porozumienie miedzy burmistrzami zostalo powolane przy wsparciu finansowym ze strony Komisji Europejskiej i obejmuje piec stowarzyszen europejskich wladz lokalnych: Energy Cities, Climate Alliance, Eurocities, Rada Gmin i Regionów Europy, i Fedarene.

Zapisz sie na newsletter / Wypisz sie z newslettera
European Union  
 
Covenant of Mayors