Illustration KROK 2: Przedkładanie planu działań

Sygnatariusz Porozumienia Burmistrzów zobowiązuje się do przedłożenia (w ciągu dwóch lat od podjęcia oficjalnej decyzji o przystąpieniu do Porozumienia) planu działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu.

Plan SECAP musi zostać zatwierdzony przez radę gminy i udostępniony do pobrania w oficjalnym języku sygnatariusza (lub w języku angielskim) za pomocą internetowego systemu dostępnego w części Moje Porozumienie (dostęp po podaniu hasła). Szablon planu SECAP należy wypełnić również w języku angielskim. Umożliwia on podsumowanie wyników stanowiącej punkt odniesienia inwentaryzacji emisji oraz oceny ryzyka klimatycznego i podatności, a także kluczowych elementów planu SECAP.

Po przedłożeniu planu Wspólnotowe Centrum Badawcze sprawdzi zgodność przedstawionych w nich danych. Kiedy szablon planu SECAP zostanie zatwierdzony, najważniejsze z podanych informacji zostaną opublikowane na profilu sygnatariusza dostępnym na stronie internetowej Porozumienia Burmistrzów. Daje to możliwość porównania własnych działań i postępów z działaniami i postępami innych sygnatariuszy.

Pytania?

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami w zakładce „POMOC”.

Twitter
Dziel się informacjami
za pomocą swojej komórki
Facebook
Dołącz do strony
fanów Porozumienia
Newsletter
Otrzymuj
miesięczny newsletter
Rss feeds
Bądź na
bieżąco
Politycznego wsparcia udziela Komisja Europejska Politycznego wsparcia udziela Komisja Europejska. Strona administrowana przez Biuro Porozumienia.
Aktualności | Kalendarz | Mapa strony | Rss: pomoc | Prawa autorskie | Nota prawna